Masaż
limfatyczny

Drenaż limfatyczny to doskonały zabieg oczyszczający i poprawiający cyrkulację krwi oraz przyspieszający wydalanie toksyn i płynów. Celem masażu jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym, tj. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych.

Wskazania do drenażu limfatycznego:

1. Terapeutyczne
Podstawowe wskazania do drenażu limfatycznego są podobne jak do masażu klasycznego, ale w szczególności:
– obrzęki o znanej etiologii,
– stany pourazowe,
– schorzenia przebiegające ze stanami zapalnymi (po przejściu stanu ostrego),
– przebyte choroby zakaźne (po wyleczeniu w celu wzmocnienia organizmu i usunięcia toksyn),
– przyśpieszenie absorbcji siniaków, krwiaków.
Dobre rezultaty daje drenaż przeprowadzony kilka tygodni po porodzie (przede wszystkim w przypadku osłabienia organizmu po dłuższym leżeniu).

2. Kosmetyczne
Drenaż limfatyczny jest często stosowany w kosmetyce w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Najczęściej dotyczy to zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów wargowo-nosowych. Pomaga w zwalczaniu cellulitu wraz z innymi zabiegami oraz wspomaga procesy odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn. Jest niezbędny także we wstępnej fazie podczas wykonywania masaży modelujących ciało.
Drenaż limfatyczny jest skupiony na skórze, a zwłaszcza na stymulacji krążenia w drobnych naczyniach limfatycznych oraz krwionośnych. W wyniku obrzęku osłabiony układ naczyniowy leczymy za pomocą precyzyjnych impulsów a nie silnych bodźców.

3. Relaksujące
Drenaż nie jest celowym zabiegiem wykonywanym w celu relaksacji, ale spokojny przebieg masażu odpręża i relaksuje. Choć jest to zupełnie subiektywne i subtelne odczucie, to pozytywnie uzupełnia terapeutyczne działanie drenażu limfatycznego.

Zapraszamy

Gabinet masażu i odnowy biologicznej

"Od Nowa"
w
Centrum Medycznym SOWA
ul. Długa 48, 31-146 Kraków

695 512 643

Bardzo prosimy o rejestrację telefoniczną