Masaż
bańką chińską

Leczenie bańkami określany terapią próżniową, ponieważ do wytworzenia podciśnienia ok. 0,2 atmosfer wykorzystuje się bańki, które wskutek rozrzedzenia w nich powietrza przyczepiają się do skóry powodując jej wessanie na wysokość ok. 1-3 centymetrów.

Podciśnienie wytworzone w bańce, w sposób mechaniczny podrażnia znajdujące się w skórze receptory, a także wpływa na naczynia krwionośne rozszerzając je.Terapia próżniowa ma zastosowanie w świeżych urazach narządu ruchu, głównie w uszkodzeniu tkanek miękkich i stawów. Masowanie bańką wywołuje silny miejscowy odczyn co poznajemy po przekrwieniu skóry.

Na początku terapii mogą pojawić się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów. Masaż wykonuje się na preparacie pobudzającym mikrokrążenie i na oleju migdałowym.

Masaż trwa ok. 50 minut ( w zależności od obszaru ciała poddanego masażowi), powinien być wykonywany w seriach (10-12 zabiegów) 2 lub 3 razy w tygodniu regularnie (wymagany jest przynajmniej 1 dzień odstępu między zabiegami). Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Należy pamiętać, że podczas trwania serii masaży trzeba wypijać minimum 2 litry wody, nie rezygnować z odpowiednio dobranej diety oraz kontynuować jakąś formę ruchu.

Wskazania:
– walka z cellulitem
– obrzęki limfatyczne
– zwiotczała skóra
– napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:
– żylaki
– podwyższona temperatura ciała
– zaburzenia krzepliwości krwi
– stany zapalne skóry
– wysiękowe zapalenie stawów
– obrzęki niewiadomego pochodzenia
– gruźlica
– nowotwory

Panie, które mają skłonność do tzw. pajączków powinny się zastanowić nad terapią bańką chińską ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że pojawią się nowe.

Okres ciąży i menstruacji jest również przeciwwskazaniem do wykonania masażu.

Zapraszamy

Gabinet masażu i odnowy biologicznej

"Od Nowa"
w
Centrum Medycznym SOWA
ul. Długa 48, 31-146 Kraków

695 512 643

Bardzo prosimy o rejestrację telefoniczną