Bańka chińska

Masaż bańką chińską niweluje cellulit, zmniejsza obrzęki, ujędrnia skórę i poprawia jej elastyczność i kolor.

Celem zabiegu jest wywołanie miejscowo intensywnego przekrwienia tkanek, a ogólnie przyspieszenie przemiany materii co w efekcie zredukuje tkankę tłuszczową i oczyści skórę z toksyn.

Na początku terapii mogą pojawić się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów. Masaż wykonuje się na preparacie pobudzającym mikrokrążenie i na oleju migdałowym.

Masaż trwa ok. 50 minut ( w zależności od obszaru ciała poddanego masażowi), powinien być wykonywany w seriach (10-12 zabiegów) 2 lub 3 razy w tygodniu regularnie (wymagany jest przynajmniej 1 dzień odstępu między zabiegami). Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Należy pamiętać, że podczas trwania serii masaży trzeba wypijać minimum 2 litry wody, nie rezygnować z odpowiednio dobranej diety oraz kontynuować jakąś formę ruchu.

Wskazania:
- walka z cellulitem
- obrzęki limfatyczne
- zwiotczała skóra
- napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:
- żylaki
- podwyższona temperatura ciała
- zaburzenia krzepliwości krwi
- stany zapalne skóry
- wysiękowe zapalenie stawów
- obrzęki niewiadomego pochodzenia
- gruźlica
- nowotwory

Panie, które mają skłonność do tzw. pajączków powinny się zastanowić nad terapią bańką chińską ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że pojawią się nowe.

Okres ciąży i  menstruacji jest również przeciwwskazaniem do wykonania masażu.

Odnowa biale