Masaż
stemplami

Masaż stemplami bazaltowymi stosuje się do likwidacji napięć w obrębie skóry, mięśni, okostnej, więzadeł i ścięgien poprzez działanie na otaczającą je tkankę łączną.

Zaburzone funkcjonowanie tkanki łącznej spowodowane, stresem, przemęczeniem i brakiem ruchu wpływa ujemnie na dokrwienie a tym samym na dotlenienie i odżywienie organów, odprowadzanie toksyn powodując zatrucie organizmu.
Prowadzi także do ograniczenia zakresu ruchów w stawach. Widocznym skutkiem masażu jest głębokie rozluźnienie ciała i powrót do poprawnej postawy.

Masaż stemplami Karite wykonywany jest za pomocą bazaltowych stempli na maśle Karite (Shea). Rozgrzanymi stemplami wykonuje się szybkie, krótkie dotknięcia, w momencie, gdy temperatura stempla spada do ok. 60°C, wykonywane są powolniejsze i głębsze ruchy. Ponieważ na stan tkanki łącznej wpływa proces oddychania jak również szybkość wykonywania ruchów, wykonuje się delikatne powolne ruchy sprzężone z oddechem osoby masowanej. Masło Karite używane do masażu zawiera duże ilości witamin, posiada właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Wmasowane w rozgrzane stemplami ciało dociera głębiej w tkankę podskórną maksymalnie nawilżając skórę, przez co opóźnia procesy starzenia i eliminuje stany zapalne skóry.

Wskazania:
– stres,
– przemęczenie psycho-fizyczne,
– zaburzenia wegetatywne,
– napięcia mięśniowe,
– statyczny tryb życia.

Przeciwwskazania:
– ciąża,
– choroby krążenia,
– choroby skóry,
– otwarte rany i zapalenia,
– nerwowa nadwrażliwość,
– zaburzenia czucia,
– choroby nowotworowe

Zapraszamy

Od Nowa

ul. Konopnickiej 13/3a, 30-302, Kraków

tel: (48) 695 512 643
e-mail: gabinet(at)od-nowa.eu

Gabinet masażu i odnowy biologicznej
Aldona Loster-Marszalik