Masaż Karite

Masaż stemplami bazaltowymi stosuje się do likwidacji napięć w obrębie skóry, mięśni, okostnej, więzadeł i ścięgien poprzez działanie na otaczającą je tkankę łączną. Zaburzone funkcjonowanie tkanki łącznej spowodowane, stresem, przemęczeniem i brakiem ruchu wpływa ujemnie na dokrwienie a tym samym na dotlenienie i odżywienie organów, odprowadzanie toksyn powodując zatrucie organizmu.
Prowadzi także do ograniczenia zakresu ruchów w stawach. Widocznym skutkiem masażu jest głębokie rozluźnienie ciała i powrót do poprawnej postawy.

Masaż stemplami Karite wykonywany jest za pomocą bazaltowych stempli na maśle Karite (Shea). Rozgrzanymi stemplami wykonuje się  szybkie, krótkie dotknięcia, w momencie, gdy temperatura stempla spada do ok. 60°C, wykonywane są powolniejsze i głębsze ruchy. Ponieważ na stan tkanki łącznej wpływa proces oddychania jak również szybkość wykonywania ruchów, wykonuje się delikatne powolne ruchy sprzężone z oddechem osoby masowanej. Masło Karite używane do masażu zawiera duże ilości witamin, posiada właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Wmasowane w rozgrzane stemplami ciało dociera głębiej w tkankę podskórną maksymalnie nawilżając skórę, przez co opóźnia procesy starzenia i eliminuje stany zapalne skóry.

Wskazania:
- stres,
- przemęczenie psycho-fizyczne,
- zaburzenia wegetatywne,
- napięcia mięśniowe,
- statyczny tryb życia.

Przeciwwskazania:
- ciąża,
- choroby krążenia,
- choroby skóry,
- otwarte rany i zapalenia,
- nerwowa nadwrażliwość,
- zaburzenia czucia,
- choroby nowotworowe.

Odnowa biale